A Szent Lélek temploma

A mi testünk lett az élő Isten lelkéne temploma


# Bibliatanulmányok - Írások a Biblia szavával alátámasztva
Rehák János

Rehák János


A testünk avagy az egészségünk megőrzése mindig szempont volt az emberiség számára, az életbenmaradás belénk kódolt ösztön, de ma már egyfajta divattá vált, hogy a testünkkel foglalkozzunk.

János apostol egy bizonyos Gájusnak, egy gyülekezeti vezetőnek írta a harmadik levelét s íly módon köszönti őt:

János III. levele 2. rész:

2. Szeretett barátom, tudom, hogy a lelkednek jó dolga van. Imádkozom, hogy minden tekintetben jó dolgod legyen, és testileg is éppen olyan jó egészségnek örvendj, mint amilyen jól vagy lélekben.

Mind lelki mind testi szempontból egészségnek örvendj. Egyfajta kiegyensúlyozottságot kíván Gájusnak. Erre a szóra hogy kiegyensúlyozottság, még visszatérek.

A test mégis külsőség, látszat, egy bizonyos nézőpontból "csak" hús és vér, értelmet Isten lehelt belé: Mondja Elihu Jób könyvében:

Jób könyve 32. rész:

8. Pedig a lélek az az emberben és a Mindenható lehellése, a mi értelmet ad néki!

Az ember lélek és ennek a léleknek van egy teste. Nem fordítva! Fogalmazhatok úgy is mint egy gazdatest vagy ahogyan a Biblia fogalmaz néhány újszövetségi helyen: cserépedény vagy sátor.

Mi köze van a testünknek a templomhoz, ha a címre asszociálunk? A próféciák, Isten beteljesedett ígérete szerint pünkösd napján a Szent Lélek, Istennek a Lelke kitöltetett az apostolokra és sok más ott jelen lévőre, hogy ezzel megértést és erőt birtokolva Isten gyermekeiként képviselhessék a Teremtő Istent!

Apostolok cselekedetei 2. rész:

4. És megtelének mindnyájan Szent Lélekkel, és kezdének szólni más nyelveken, a mint a Lélek adta nékik szólniok.

Ettől az alakalomtól kezdve lett az ember új szövetségben az Istennnel és egyuttal a Szent Lélek temploma.

Pál apostol később így fogalmazott:

Pál II. levele a Korinthusbeliekhez 6. rész:

16. Vagy mi egyezése Isten templomának bálványokkal? Mert ti az élő Istennek temploma vagytok, a mint az Isten mondotta: Lakozom bennök és közöttük járok; és leszek nékik Istenök, és ők én népem lesznek.

Ez (a Lélek) által tud Isten vezetni minket, gyarló embereket, ez által tud Isten "közöttünk járni". A Szent Lélek kitöltetésének napjától.

Az Írást kutatva sehol nem kaphatunk utalást arra, hogy egy épületben, mint egy templomban kell Istennek lakoznia, legfőképpen nem az az a hely, ahol áldanunk kell Őt!

Pál apostol,amikor hónapokon át vetekedett a zsidókkal Efézusban, megelégelve azt, néhány tanítványt elhívott a zsinagógából s egy bizonyos Tirannus iskolájában tartotta az Istentiszteleteket. Ezen kívül több utalás van házi gyűlésekre is, hogy egyel éljek is: Filemon házánál (s mégegy érv: az apostolok házanként törték meg a kenyeret vagyis vettek Úrvacsorát)

Mind arról ad bizonyosságot hogy az Újszövetség, amelyben élünk egyáltalán nem egy építészeti műre helyezi a hangsúlyt, ha Istentiszteletről van szó, sokkal inkább arra hogy mi által tiszteljük Őt.

Tehát a testünk meg lett szentelve. Egy templommá lett amiben Isten Lelke lakik és uralkodik! Feltéve ha hagyjuk hogy uralkodjon. Így, ma neked is lehetőséged van, hogy Isten Templomává válj!

Mégis Pál apostol a testről legfőképpen minden alkalommal úgy ír, mint egy ellenségről:

Pál levele a Rómabeliekhez 8. rész:

5. Mert a test szerint valók a test dolgaira gondolnak; a Lélek szerint valók pedig a Lélek dolgaira.

6. Mert a testnek gondolata halál; a Lélek gondolata pedig élet és békesség.

7. Mert a test gondolata ellenségeskedés Isten ellen; minthogy az Isten törvényének nem engedelmeskedik, mert nem is teheti.

8. A kik pedig testben vannak, nem lehetnek kedvesek Isten előtt.

9. De ti nem vagytok testben, hanem lélekben, ha ugyan az Isten Lelke lakik bennetek. A kiben pedig nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé.

Néhány vers a Rómabeliekhez írt levélből leírja hogy egy folyamatos harc van a test és Lélek között. Azonban Krisztus áldozata által ez a test (akár a tied) megelevenedett s értelmet nyert: vagyis értelmet, hogy Krisztusnak éljen.

Fel kell hát használjuk a testünk arra, hogy az Ő Egyházát építsük! Így már sokkal fontosabb lett a testünk... Mint egy eszköz amit használhatunk jóra, félretéve a testi kívánságainkat. Ahogy egy vadállat, amit megszelidítesz, már nem jelent veszélyt rád. Amíg testben vagy, az emberi természeted jelen lesz, így a folyamatos harc is, de te uralkodjál rajta s ne az rajtad!

Pál I. levele a Korinthusbeliekhez 3. rész:

16. Nem tudjátok-é, hogy ti Isten temploma vagytok, és az Isten Lelke lakozik bennetek?

17. Ha valaki az Isten templomát megrontja, megrontja azt az Isten. Mert az Istennek temploma szent, ezek vagytok ti.


visszalép

Címünk

Istentiszteleteink nyitottak, bármikor ellátogathatsz hozzánk! Várunk minden kedves Isten iránt érdeklődőt, hívőt, aki tiszta tanításra vágyik az Úr szava szerint a Bibliából.

Budapest, Dobozi utca 5.
Fiumei út - Magdolna utcai villamos megállónál térkép

Pásztor Nigel
(HUN, ENG): +36 30/280 3334
Fekete Zoltán
(HUN, ENG): +36 20/430 7657
Szádeczky-Kardoss Béla
(HUN, ENG): +36 70/676 9077